A régi telefonoknak még a javítása sem ment ennyire gyorsan

Nemrég ellátogattam egy érdekes falumúzeumba. Egy autentikusan berendezett régi szobában ki volt állítva mindenféle régi tárgy, köztük egy vezetékes telefon is. Manapság már sokaknak nehéz elhinni, hogy hogyan tudtak régen úgy élni az emberek, hogy a szomszédnak ilyen ósdi telefonja lett, de az egész utcában híre ment, mert más nem is engedhette ezt meg magának.

A régi tévé pedig, ami szintén ki volt állítva a múzeumban, na az sem volt mindenki számára könnyen megfizethető. Ráadásul nem is volt mindennap adás! Ma pedig már a legtöbben hisztizni kezdenek, ha elmegy az internet, és két másodpercet nem látnak emiatt a videóból, amit amúgy is meg tudtak volna maguktól is állítani, még akkor is, ha élő adás.

Hát igen, sokat változott a világ az idők folyamán! Szerintem én is megbolondulnék, ha ebbe a múzeumba kellene beköltöznöm az akkori kor technológiai felszereltsége mellett. Természetesen mondanom sem kell, hogy a tárlatvezetés ideje alatt is végig az okostelefonommal készítettem fényképeket…

Aztán mégiscsak eljött a vissza az őskorba időszak, amikor egyik percről a másikra hirtelen nem kapcsolt be a telóm. Persze, hogy kétségbe is estem, mivel rajta van az egész életem, és senkivel sem tudok így beszélni. Szerencsére ma már telefon szerviz is akad megközelíthető távolságra minden nagyobb településtől, nem kell arra is minimum 2 hetet várni, hogy valaki egyáltalán hajlandó legyen kijönni és ránézni.

telefon szerviz

Persze a mobiltelefonok folyamatosan fejlőnek és rekordsebességgel modernizálódnak, ezért a legtöbb telefon szerviz igyekszik haladni a korral és a trendekkel. A gyorsaság az élet minden területén fontossá vált, méghozzá pontosan azért, mert napjainkban az emberek amit csak lehet, igyekeznek egy gombnyomásra elintézni az okostelefonjukról.

Ezt az lcdfix.hu is nagyon jól tudja, akik végül az én telefonom javítását is végezték. Pontosan tisztában voltak vele, hogy ügyfélként az én időm is drága, és nem szeretem a rejtett költségeket. Ezek elkerülése végett már a honlapjukon is igyekeztek egy minél pontosabb árlistát közzétenni, valamint a leggyakrabban előforduló hibák javítási idejét és a várható garanciák idejét is publikálták.

Mivel a legtöbb okostelefon ugyanazon az elven működik, az lcdfix.hu valóban sok rutinfeladatnak minősülő javítási kéréssel találkozik. Az érintőképernyők például minden típusnál hajlamosak a karcolódásra, ezért az szinte kizárt, hogy előbb-utóbb ne szembesüljünk ezzel a dologgal, hacsak nem veszünk 2-3 évente új telefont. Az lcdfix.hu ezért is rendelkezik ilyen sok tapasztalattal például ennek a problémának a kezelésében, és szinte mindig be is szerzik időben a szükséges alkatrészeket, hogy ha ezzel fordulunk hozzájuk, valóban tartani tudják a beígért extrém rövid határidőt.

Ez körülbelül úgy néz ki, hogy amíg mi bemegyünk egy másik boltba vásárolni vagy nézelődni, ők addig meg is csinálják a javítást, tehát nem kell depresszióba esnünk a telefonunk nélkül eltöltött idő hosszúsága miatt.

Nálam viszont adódott némi csavar a sztoriban. Azt hallottam, hogy az ilyen hibákat sokszor megoldja az akkumulátor cseréje, amit az lcdfix.hu szintén tudott volna vállalni jó áron és gyors határidővel. Viszont szomorú hírt közöltek: kiderült, hogy itt összetetteb a probléma, ezért kicsit komolyabb javításra lesz szükség. A problémamegoldás viszont még így is egy nap alatt megtörtént. Arról pedig kaptam egy korrekt egyedi ajánlatot, és azt is részletesen leírták, hogy a garancia mire mennyi ideig terjed ki.

Mégiscsak jó, hogy ennyit fejlődött a világ! Kötve hiszem, hogy a múzeumi szobában élő emberek ennyire leleményesek lettek volna, ha elromlott volna az utcában lévő egyetlen telefon!