Nyomtatás a 21. században – Dobozok és kartonok

Már gyerekkorom óta a kedvenc elfoglaltságaim közé tartozik a múzeumok látogatása. Szinte felsorolni sem tudnám, mennyi, és hányféle intézményt tekintettem meg az évek során. A kedvenc múzeumaim témái között olyan általános területek is szerepelnek, mint a történelem, a természettudomány, vagy éppen a néprajz. Nemrégiben azonban az olyan kiállítások iránt is érdeklődni kezdtem, amelyek talán a kevésbé ismertek közé tartoznak: ezek pedig a nyomtatás több száz éves történetével foglalkozó tárlatok.

Miután lelkesen belevetettem magam a keresgélésbe, szinte meglepődve tapasztaltam, mennyi különböző helyszínen találhatók ilyen témájú múzeumok szerte a nagyvilágban: például Dublinban, Mainzban, Houstonban, de még lakóhelyemen, Óbudán is (természetesen utóbbit azon nyomban személyesen is megtekintettem).

Múzeumlátogatásaimkor, azonkívül, hogy elámultam, az emberiség története alatt honnan hová fejlődtek a nyomtatás különböző formái, azon is töprengeni kezdtem, vajon manapság, a 21. században kik, és milyen formákban foglalkoznak ezzel. Hogy ezt kiderítsem, szorgos keresésbe fogtam a világhálón. Azt tapasztaltam, hogy korunkban a nyomtatásnak talán soha nem látott mennyiségű ágazatát láthatjuk. A későbbiek során a leghasznosabbnak bizonyuló fejlemény volt, hogy rábukkantam egy a karton nyomtatás témájában tevékenykedő weboldalra.

A doboz és karton nyomtatásnál kevés fontosabb dolgot tudnék mondani: az élet szinte minden területén (például költözés, csomagolás, ételkiszállítás, tárolás) szükségünk lehet rá. A Color Nyomda.hu weboldala éppen ebben segít nekünk. A honlapot böngészve azonnal szemléletes képeket láthatunk arról, hányféle dobozt köszönhetünk a Color nyomdának: szerepel itt ínycsiklandozó pizzákat tartalmazó karton, hűsítő zsályás krémet tároló doboz, más kartonokban pedig reggeli ébresztőként szolgáló kávét, és gyógyító hatású készítményeket is találunk.

Maga a weboldal is tájékoztat minket arról, mennyi különböző típusú dobozt kínál a nyomda: például étel-, és italtartó kartonokat, a sütemény-, és tortakiszállítást megkönnyítő tárolóeszközöket, papírtálcákat. De akkor is bátran fordulhatunk hozzájuk, ha egy kiadós hamburgerre és sült krumplira vágyunk, vagy a filmnézős estéket egy finom popcornnal szeretnénk feldobni. Mindezeket ráadásul kiemelkedő minőségű papírból, korszerű technológiával, egyedi grafikával, vagy, ha szükséges, élénk színekkel készítik el.

Ha azonnal úgy döntünk, hogy szeretnénk igénybe venni a Color nyomda doboz és karton nyomtatás valamelyik szolgáltatását (ezt pedig melegen ajánlom bárkinek!), a weboldalon könnyen eligazodhatunk. Az oldal alján és tetején is megtaláljuk a nyomda címét, nyitvatartási idejét és elérhetőségét. Pillanatok alatt kérhetünk árajánlatot is, ehhez csak meg kell adnunk nevünket és elérhetőségünket, valamint azt, hogy milyen termékre van szükségünk. Arra is lehetőségünk van, hogy pontosan olyan dobozt kapjunk, amely a fantáziánkban szerepel: küldhetünk a nyomdának általunk választott képi anyagokat is.

Ezek után már csak hab a tortán, hogy a nyomda különlegesen kreatív opciókat is kínál: szuper megjelenésű 3D lakkozást, dombornyomással kiemelt betűket, arany és ezüst színekben pompázó prégelést, de egyedi stancformát is választhatunk. Minderre ráadásul várnunk sem kell: röpke három nap alatt kézhez is kaphatjuk a megrendelt termékeket.

Nem túlzás tehát azt állítani, hogy a https://www.colornyomda.hu/munkaink/doboz-karton-nyomtatas/ az egyik legszínvonalasabb és legjobb, nyomtatással foglalkozó nyomda Magyarországon. Keresve sem találnánk olyan karton-vagy doboztípust, amelyet ne tudnának azonnal elkészíteni. Miután rájuk bukkantam, az életemet sokkal nyugodtabban élem, hiszen tudom, hogy ha bármikor sürgősen becsomagolnék egy ajándékot, ha, néhány, régi könyvet akarnék biztonságba helyezni, vagy ha egy céges bulira szeretnék az est hangulatát emelő bort szállítani, erre a nyomdára biztosan számíthatok.